ЦСКА взе изстрадана победа в дербито със "Славия"

ЦСКА взе изстрадана победа в дербито със Славия

© LAP.bg

Три кръга след началото на сезона в Първа лига ЦСКА взе първата си победа в шампионата. Червените обърнаха „Славия“ за успех с 2:1 в дербито от уикенда. В предишните си два мача ЦСКА завърши 2:2 с „Етър“ и загуби от „Черно море“ с 1:3, като и двете срещи бяха на „Българска армия“.

В герой за червените се превърна Евандро, който се появи от резерваната скамейка и отбеляза двете попадения. В дербито в Овча купел двата гола паднаха след почивката, при това в рамките на 20 минути. Първо Янис Карабельов откри за белите в 60-ата минута, но десет по-късно Евандро изравни.

В последните 10 минути Евандро се разписа втори път.

Люпко Петрович, който застана официално начело на отбора след неуспешните два мача, направи три промени от срещата с „Осиек“ в Лига Европа. Червените започнаха с трима в защита и повече хора в средата на терена. В атака си партнираха Тони Уот и Али Соу.

Темпото на игра през първата част беше много ниско, като двата отбора заложиха повече на битка и единоборства, а качествените изпълнения бяха малко. ЦСКА разчиташе на центрирания от почти всяка позиция на терена. Уот и Соу обаче бяха добре пазени от защитата на белите.

Най-добрият шанс за ЦСКА се откри едва в края на първото полувреме, когато Тиаго получи отлично подаване зад защитата, но вратарят на „Славия“ Георги Георгиев спаси с една ръка. Преди това „Славия“ пропиля два добри шанса след далечни удари и едно разбъркване.

През втората част съставът на Златомир Загорчич заигра на контраатака, но в играта на ЦСКА така и нямаше организация в предни позиции. Вместо да доминират в играта червените допуснаха гол.

© LAP.bg

Това се случи час след началото на мача, когато защитата на ЦСКА пусна Радослав Кирилов да се разходи между четирима бранители и да стреля. Топката се отби в гредата, а при добавката Янис Карабельов се разписа.

Капитанът на „Славия“ вкара на ЦСКА в трети пореден мач между двата отбора.

Предимството на „Славия“ не се задържа толкова дълго, след като още в 69-ата ЦСКА успя да изравни. Това се случи след груба грешка на Димитър Велковски. Левият бранител се засуети и не успя да изчисти топката, тя му беше открадната и без проблем Евандро вкара от около 11 метра.

© LAP.bg

До края на срещата ЦСКА потърси и втори гол, който падна в заключителните минути. Защитата на „Славия“ започна да допуска много повече грешки и в 87-ата минута Едвандро донесе успеха на червените.

Бразилецът засече центриране отляво, след като беше изпуснат от двама бранители в бяло.