Равенство беляза първия мач на "Арсенал" след уволнението на Емери

Равенство беляза първия мач на Арсенал след уволнението на Емери

© Reuters

„Арсенал“ не успя да спечели първия си мач след треньорската смяна в клуба и уволнението на мениджъра Унай Емери. „Артилеристите“ взеха само точка от гостуването на новака „Норич“ след 2:2.

Визитата на „Кероу роуд“ се оказа много трудна за „Арсенал“, след като два пъти, тимът воден от Фредрик Люнберг, изоставаше в резултата. Благодарение на две попадения от Пиер-Емерик Обамеянг и геройски намеси на вратаря Бернд Лено, „арилеристите“ си тръгнаха с точка.

Равенството с намиращия се в зоната на изпадащите тим, беляза най-слабия старт на сезон за „Арсенал“ от 1985 г. насам. „Артилеристите“ нямат победа във Висшата лига вече шест поредни мача, в които са допуснали девет гола и са вкарали седем. Последнат суха мрежа, която запази тима беше на 6 октомври. След 14 мача „Арсенал“ има едва 19 точки, като заема осмо място. Тимът е и с отрицателна голова разлика 20:21.

Във всички турнири серията без победи е общо осем мача.

„Норич“ повеждаше два пъти, като още в 21-ата минута Теему Пуки откри. Нападателят на домакините се възползва от лоша игра на централните защитници на „Арсенал“ Давид Луиз и Шкодран Мустафи.

Само осем минути по-късно „артилеристите“ изравниха от дузпа. Тя беше отсъдена за игра с ръка в наказателното поле, а от 11-те метра Обамеянг се разписа с точен удар в десния ъгъл на вратаря.

В добавеното време на първата част Тод Кантуел отново изведе „Норич“ напред с хубав удар. Равенството оформи Обамеянг в 57-ата минута след разбъркване при корнер. Тогава феновете на „Норич“ хвърлиха и втора топка на терена, но тя не повлия и реферът зачете попадението.

До края на мача „Норич“ имаше по-добрите положения, при които се прояви вратарят на гостите Бернд Лено, направи отлични спасявания.