"Наполи" срази "Ювентус" след дузпи и грабна Купата на Италия

Наполи срази Ювентус след дузпи и грабна Купата на Италия

© Reuters

„Наполи“ е новият носител на Купата на Италия след успех над „Ювентус“ с дузпи. Неаполитанците се наложиха над „бианконерите“ с 4:2, а през целия мач играха по-добре от борещия се за девета поредна титла тим.

В редовното време двата състава не си вкараха голове. При наказателните удари Пауло Дибала и Данило пропуснаха за „Ювентус“, а за „Наполи“ точни бяха Лоренцо Инсине, Матео Политано, Максимович и Аркадиуш Милик.

Купата е шеста в историята на „Наполи“ и трета за последните десет години след 2012 и 2014 г. „Ювентус“ пропусна да триумфира за 14-и път в турнира в своя 19-и финал.

„Ювентус“ имаше предимство в началните минути, когато Кристиано Роналдо отправи опасен удар, но вратарят на „Наполи“ спаси. До края на първата част съставът от Неапол беше по-опасен и имаше по-чистите положения на сметката си.

© Reuters

След почивката „Ювентус“ обсади вратата на „Наполи“, но продължи да няма толкова чисти положения. Роналлдо се изолира на крилото, а Пауло Дибала организираше играта на тима, като беше далеч от вратата на съперника.

„Наполи“ беше по-настоятелен, особено в заключителните минути. Първо Аркадиуш Милик пропусна изгоден шанс, а след него неточно стреля и Лоренцо Инсине.

В последната минута на редовното време резервата Елиф Елмас можеше да се превърне в герой за „Наполи“, но уцели греда от един метър. Преди това Джанлуиджи Буфон направи ефектно спасяване след удар на Максимович с глава.