Милена Тодорова отново впечатли, Анев завърши 13-и на световното по биатлон

© Twitter @IBU_Junior

Преследванията при мъжете и жените от световното първенство по биатлон в Антхолц-Антерселва завършиха с добро представяне на българите. Красимир Анев финишира 13-и, а Милена Тодорова продължи да впечатлява с 18-о място.

С една грешка в стрелбата 22-годишната състезателка завърши на 1:32,6 мин. от победителката Доротея Вирер. По време на надпреварата тя напредна с девет места, след като в петък остана 27-а в спринта.

Това е най-доброто класиране на Тодорова при жените. Представянето й през сезона връща надеждите на България към женския биатлон, който нямаше добри резултати в последното десетилетие. В началото на февруари Тодорова спечели един сребърен и два бронзови медала на световното за младежи.

Анев също свали 19 от всички 20 мишени и със силно бягане се изкачи със 17 места спрямо резултата си в спринта. Българинът записа най-предното си класиране за сезона в Световната купа, а победител в преследването на 12.5 км стана французинът Емилиен Жаклен.