"Лудогорец" ще зимува с преднина от пет точки след трета поредна грешка

Лудогорец ще зимува с преднина от пет точки след трета поредна грешка

© LAP.BG

„Славия“ спря „Лудогорец“ в последния мач в Първа лига за 2019 г., и открадна точка от шампиона. Срещата от 20-ия кръг в първенството завърши 1:1 и запази интригата за първата позиция.

С попадение на Димитър Велковски в добавеното време белите стигнаха до точката, след като преди това Мавис Чибота беше открил в 22-ата минута.

Шампионите не се възползваха от равенството между „Локомотив“ (Пловдив) и „Левски“, и запази разликата на върха. Осемкратният първенец ще зимува с преднина от пет точки пред „Левски“.

Срещата беше трета поредна, която „Лудогорец“ не спечели в Първа лига. Все пак отборът на Станислав Генчев е непобеден вече в 25 поредни двубоя (16 победи и девет равенства), а последното поражение беше на 26 април от „Черно море“.

„Славия“ се изкачи с едно място и е пети в класирането с 30 точки. Белите, заедно с „Черно море“, „Арда“, „Ботев“ (Пловдив) и „Берое“ са въвлечени в битката за шестото място и са събрани само в две точки.

Станислав Генчев използва много резервни футболисти, което обаче не се отрази на „Лудогорец“ преди почивката. Тимът беше много активен, като Чибота пропусна едно чисто положение, но в 22-ата минута се реваншира. Той вкара след подаване на Жоржиньо, завършвайки с глава.

През втората част шампионите продължиха да пропускат с лека ръка, а към края подходиха и по-лежерно в защита. В самия край на срещата Станислав Манолев закъсня да се върне и позволи на Димитър Велковски да изравни.

След срещата Станислав Генчев обяви, че до дни ще се знае кой ще бъде новият треньор на тима. Досегашният наставник обаче има уверението, че ще остане в екипа.

„Знам, че ще има изявление от клуба в близките дни. Аз, откакто дойдох, през лятото имам уверението, че ще остана, клубът ще инвестира в мен и ще ме развива. Годината е по-скоро положителна, защото водим в България, класирахме се напред в Лига Европа“, каза Генчев.

Треньорът на шампионите обаче изрази яда си от изравнителния гол в края.