"Евертън" продължи възхода си, взимайки точка от "Манчестър юнайтед"

Евертън продължи възхода си, взимайки точка от Манчестър юнайтед

© Reuters

Само седмица след като победи сензационно „Челси“, „Евертън“ успя да спъне и друг от топ отборите във Висшата лига – „Манчестър юнайтед“. „Карамелите“ взеха точка от „Олд трафорд“ след 1:1 в много интересен мач от 17-ия кръг.

Двубоят беше белязан от гол за „Евертън“ при спорни обстоятелства, след като „червените дяволи“ претендираха за фаул срещу Давид де Хеа. Попадението за „Евертън“ падна в 36-ата минута и беше автогол на Виктор Линдельоф.

„Юнайтед“ изравни в 77-ата минута, когато точен беше Мейсън Грийнууд.

Срещата беляза и 4000-ият пореден двубой за „червените дяволи“, в който участие взима юноша на тима. Именно продукт на академията на „Юнайтед“ отбеляза и гола.

Равенството остави „Юнайтед“ на шесто място в таблицата с 25 точки. Тимът на Оле Гунар Солскяр беше изпреварен от „Тотнъм“, който по същото време победи „Уулвърхемптън“ с 2:1. Съставът на Жозе Моуриньо стигна до трите точки като гост с попадения на Лукас Моура в осмата и Ян Вертонген в 91-ата. За „вълците“ точен беше Адама Траоре.

На „Олд трафорд“ „Евертън“ изигра много силно първо полувреме и действаше организирано. В 36-ата минута при центриране от корнер Калвърт-Люин натисна Де Хеа и вратарят не успя да играе с топката. Тя падна в краката на Линдельоф, а шведът не можа да реагира и само изгледа как влиза в мрежата – 0:1.

Второто полувреме беше много по-различно, като домакините бяха по-активни, а „Евертън“ – пасивен и разчитащ на контраатаки. В 77-ата минута Грийнууд се разписа само 12 след появата си на терена.