Българският футбол се завръща, макар и само виртуално

Георги Фиков и Радослав Христов са българските национали по е-футбол

© БФС

Ако футболът вече ви липсва покрай спирането на първенствата в Европа заради мерките срещу коронавируса, тази вечер има решение, макар и необичайно. Българският национален отбор по е-футбол започва опита си да се класира за първото виртуално европейско първенство.

Георги Фиков и Радослав Христов ще изиграят първата част от мачовете си в квалификационната група. Началото се поставя в 18.00 часа с двубой срещу Германия. Останалите отбори в групата са Турция, Унгария, Естония и Гибралтар. Победителят се класира за е-Евро 2020, а вторият ще играе бараж.

„Влизаме в първия игрален ден добре подготвени. Проучихме добре опонентите си, тренирахме с играчи на световно ниво, изиграхме контрола, в която победихме (4:1 срещу Исландия)„, заяви треньорът на българите Емил Димитров пред „Дневник“.

„Момчетата се отнасят изключително сериозно и отговорно към нелеката задача да преодолеем груповата фаза. Германия и Турция са фаворити, но и другите отбори не са за подценяване. Оптимист съм относно представянето ни довечера и се надявам да грабнем възможно най-много точки“, добави той.

В началото на март българският отбор победи Исландия в приятелска среща

© БФС

Тази вечер българският отбор ще изиграе пет двубоя срещу съперниците си. Всеки двубой се състои от по два мача по десет минути срещу всеки съперник. Точките се дават спрямо резултата от двубоя за деня срещу всеки съперник (например при победа с 3:1 и загуба с 0:2 срещу Германия общият резултат за днешния двубой става 3:3 и двата отбора получават по точка; при две победи с 1:0 и 2:1 резултатът става 3:1 и се дават три точки).

Вторите двубои са на 30 март, след които ще се определи класирането в групата.