Бензема вдъхнови "Реал" за победа и изпревари Пушкаш

Бензема вдъхнови Реал за победа и изпревари Пушкаш

© Reuters

Нападателят на „Реал“ (Мадрид) Карим Бензема имаше ключова роля за победата с 3:0 срещу „Валенсия“. Французинът вкара два гола, с което подобри головия рекорд на легендата Ференц Пушкаш в клуба.

Бензема вече има 243 гола за белите и стана петият най-резултатен футболист в историята на „Реал“.

С успеха си отборът се върна на две точки зад водача „Барселона“. Тази вечер каталунците гостуват на „Севиля“ в мач от новия 30-и кръг, а до края остават девет кръга.

Мачът не беше лесен за „Реал“, като в средата на първото полувреме „Валенсия“ можеше да поведе. Гол на Родриго в 21-ата минута не беше зачетен след намесата на системата за видеоповторения, която отчете засада.

След почивката „Реал“ подобри представянето си и стигна до убедителния резултат. В 61-ата минута Бензема даде преднина на отбора си, след което секунди след влизането си в игра Марко Асенсио удвои. В края отново Бензема отбеляза хубав гол.