"ЦСКА 1948" изхвърли "Берое" за купата след победа в мач със седем гола

ЦСКА 1948 изхвърли Берое за купата след победа в мач със седем гола

© LAP.BG

Втородивизионният „ЦСКА 1948“ се класира за четвъртфиналите за Купата на България. Воденият от Йордан Юруков отбор стигна до 4:3 като гост на „Берое“.

Зрелищният резултат идва дни след победата на „ЦСКА 1948“ с 5:4 като гост на „Ботев“ (Гълъбово) във Втора лига.

По два гола за гостите вкараха Васил Шопов и Денислав Александров. За „Берое“ се разписаха Педро Еуженио, Ерол Алкан и Ибрахима Конте.

„Безобразно поведение в защита, обидно е. Допуснахме детински грешки“, каза треньорът на „Берое“ Димитър Димитров пред „Диема спорт“.

След като „ЦСКА 1948“ поведе с 4:2, треньорът на домакините Димитър Димитров пусна в игра Мартин Камбуров. Скоро след това „Берое“ намали. По-късно Камбуров вкара, но гол не беше зачетен заради нарушение. Впоследствие домакините искаха дузпа за нарушение на играч на съперника, но съдията прецени, че такова няма. В последните секунди Даниел Наумов спаси удар с глава и осигури победата на отбора си.

Мачът започна с ранен гол на Шопов, но веднага след това Еуженио изравни. С два гола на Александров за шест минути „ЦСКА 1948“ стигна до 3:1, а „Берое“ отговори с гол в добавеното време.

След почивката гостите си върнаха преднината от два гола след попадение на Шопов. В 77-ата минута Конте намали за 3:4, но натискът до края не доведе до промяна в резултата.