С един точен удар "Етър" взе точка от "Лудогорец"

Архив.

© LAP.BG

Архив.

Шампионът „Лудогорец“ допусна грешка при гостуването на „Етър“, завършвайки 1:1 в мач от 22-ия кръг на Първа лига. Тимът от Разград доминираше в срещата, но не се възползва от положенията, които създаде. За сметка на това с един точен удар „Етър“ вкара.

Иван Стоянов откри за „Етър“ в 49-ата минута, а в 50-ата Марселиньо изравни.

След 22 кръга „Лудогорец“ има 52 точки, а „Левски“ и „Локомотив“ (Пловдив) делят втората позиция с по 45. ЦСКА е четвърти с 43 точки.

Равенството е четвърто в последните пет мача на „Лудогорец“. Тимът обаче е непобеден в шампионата, като има 15 успеха и седем равенства, като е допуснал едва девет гола във вратата си. „Етър“ се изкачва до 10-ото място и има 20 точки.

През цялата среща „Лудогорец“ контролираше играта, но с големи пропуски се отчетоха офанзивните футболисти на Павел Върба.

По-интересно стана в началото на второто полувреме двата тима си размениха по един гол в рамките на 60 секунди. В 49-ата минута Милчо Ангелов изведе Иван Стоянов по десния фланг, той видя, че вратарят на „Лудогорец“ Пламен Илиев е излязъл напред и го прехвърли с технично изпълнение.

Само минута по-късно „Лудогорец“ успя да изравни. След корнер Драгош Григоре стреля с глава, но топката се отби от гредата и се върна в Марселиньо. Бразилецът просто я изстреля от воле и не остави никакви шансове на стража на „Етър“ – 1:1.