Рекорд и гол от корнер белязаха сблъсъка между "Наполи" и "Интер"

Рекорд и гол от корнер белязаха сблъсъка между Наполи и Интер

© Reuters

„Наполи“ се класира за финал в турнира за Купата на Италия след равенство 1:1 с „Интер“ на своя „Сан Паоло“. Неаполитанците стигнаха за 10-и път в историята си до мача за трофея, като след четири дни ще спорят с „Ювентус“.

В първия полуфинал между двата тима, още преди прекъсването заради коронавируса, „Наполи“ беше спечелил с 1:0.

Предимството на неаполитанците обаче беше бързо заличено, като още във втората минута „Интер“ поведе. Кристиян Ериксен се разписа директно от корнер. Топката изненада Давид Оспина, тупна и мина между краката на колумбийския вратар.

В 41-ата минута домакините изравниха след контраатака. Оспина намери Лоренцо Инсине в половината на „Интер“, той събра двама защитниции около себе си и подаде към Дрийс Мертенс, който вкара без проблем.

Това беше 122-и гол за Мертенс с екипа на „Наполи“, като той вече е №1 в клубната история. Белгиецът изпреварва Марек Хамшик, който има 121 гола, а Диего Марадона е трети със 115 попадения.