"Лудогорец" издържа на "Армията" и взе важна точка от дербито с ЦСКА

Лудогорец издържа на Армията и взе важна точка от дербито с ЦСКА

© LAP.BG

ЦСКА и „Лудогорец“ не се победиха в голямото дерби на 18-ия кръг в Първа лига, завършвайки 0:0. Сблъсъкът на „Българска армия“ предложи интригуващи моменти и много битка, но и малко голови положения.

Резултатът беше добре дошъл за шампионите, които играха, за да не загубят и взеха своето. За 90 минути тимът, воден от Станислав Генчев, не отправи нито един точен удар към вратата на червените. Въпреки това най-чистото положение в срещата пропусна Джордан Икоко от гостите.

Футболистите от Разград се защитаваха в големи периоди от двубоя, а много силно игра вратарят на шампионите Пламен Илиев.

Равенството в София прекъсна серия от 10 поредни победи за шампионите. За пръв път от 25 август тимът от Разград губи точки в Първа лига. Шампионите обаче остават единственият непобеден отбор в първенството, като имат 14 победи и четири равенства.

„Лудогорец“ има аванс от седем точки пред втория „Левски“ и девет пред „Локомотив“ (Пловдив). И двата тима не успяха да спечелят мачовете си от кръга, като записаха равенства.

ЦСКА остава четвърти на 11 точки зад шампионите. Червените спряха серия от четири поредни победи.

ЦСКА започна с всичко най-добро, което разполага, докато „Лудогорец“ излезе с няколко промени от последния си мач в Лига Европа. Шампионите играха в постройка с трима централни бранители и наситена средна линия. Станислав Генчев остави извън титулярния състав Джоди Лукоки, Вандерсон, Марселиньо, Сисиньо и Стефан Баджи, а на техните места започнаха Джордан Икокоо, Мавис Чибота, Дан Битон, Козмин Моци и Светослав Дяков.

„Лудогорец“ създаде първото си голово положение в 12-ата минута. Тогава Недялков подаде хубаво към Кешеру, но топката хвана централния нападател в крачка и той не можа да я отиграе. Последва рикошет, при който Раул Албентоса игра с ръка, а „Лудогорец“ поиска дузпа, но реферът Николай Йорданов не реагира.

© LAP.BG

В следващите минути положения пред двете врати липсваха, като зачестиха нервите на терена и сблъсъците между играчите. Съдията започна да решава споровете, като вдигаше бързо жълти картони, опитвайки да пресече и в зародиш претенциите към себе си.

Първият удар в срещата дойде едва в 24-ата минута, но опитът на Рубен Пинто беше много неточен.

В 33-ата минута ЦСКА отговори с опасно положение. Али Соу беше съборен от Рафаел Форстър при битка за топката на границата на наказателното поле. Домакините веднага поискаха червен картон за бразилския защитник, но съдията Йорданов му показа само жълт.

След фаула Тиаго Родригес стреля точно, но не създаде проблеми на Пламен Илиев. Това беше и първият точен удар в двубоя.

За 45 минути „Лудогорец“ не отправи нито един точен удар към вратата на Густаво Бусато. Основното оръжие на шампионите Кешеру остана изолиран в предни позиции, а с почти нищо не се отчете и Мавис Чибота.

След почивката ЦСКА излезе още по-мотивиран да стигне до гол и опита да води играта, докато „Лудогорец“ продължи да разчита на контраатаки. Отново обаче на терена преобладаваше битката, изпъстрена с единоборства в средата на терена.

© LAP.BG

В 59-ата минута, когато „Лудогорец“ можеше да открие. След неразбирателство в защитата на ЦСКА Мавис Чибота настигна топката доо крайната линия и я центрира в наказателното поле, а от пет метра Джордан Икоко не уцели вратата.

Три минути по-късно „Лудогорец“ не се възползва от условия за нова контраатака, когато Чибота се засуети, въпреки че получи хубаво извеждащо подаване от Дяков.

ЦСКА отговори на свой ред с опасен изстрел от пряк свободен удар. В 70-ата минута Али Соу беше повален на границата на наказателното поле, а Тиаго застана зад топката. Той стреля технично, но Пламен Илиев успя да избие в корнер.

В края въпреки че трябваше да вкарва гол, ЦСКА заложи на сигурността, като от пейката се появиха защитникът Жеферсон и опорният халф Кристиян Малинов. За „Лудогорец“ резервите Марселиньо, Вандерсон и Якуб Шверчок не успяха да доведат до промяна в играта на шампионите.

В заключителните минути ситуацията се промени и „Лудогорец“ се задържа по-трайно пред полето на червените. Шампионите стигнаха до няколко фаула и задържаха напрежението в лагера на домакините, но и те не доведоха до нищо.