"Левски" и ЦСКА не се победиха в дерби, изпълнено с много битка

Левски и ЦСКА не се победиха в дерби, изпълнено с много битка

© LAP.BG

„Левски“ и ЦСКА не се победиха в първото дерби за 2020 година в българския футбол, завършвайки 0:0. Пред 20 хиляди зрители на Нациооналния стадион „Васил Левски“, двата тима предложиха много битка, но качествените изпълнения и опасностите пред двете врати бяха малко.

Двубоят беше белязан от пет жълти и два червени картон, които бяха за Нуно Рейш от сините и капитанът на червените Петър Занев.

Двата тима завършиха наравно за втори пореден път, след като първата среща за сезона през септември завърши 2:2. В последните три срещи между сини и червени това е трето равенство.

Изходът от двубоя облагодетелства шампиона „Лудогорец“, който по-късно играе с „Ботев“ (Враца) и може да увеличи аванса си пред сините на седем точки. ЦСКА остава четвърти в таблицата с 40 точки, на една зад „Локомотив“ (Пловдив). Черно-белите също са с мач по-малко, като в неделя се изправят срещу „Ботев“ в градско дерби и при успех могат да се изравнят с „Левски“ на втората позиция.

„Левски“ започна без изявен нападател, като крилото Станислав Иванов поведе атаката, а сините разчитаха на скоростта му. Трите нови попълнения, привлечени през зимата Симеон Славчев, Стайн Спиерингс и Деян Лозев бяха оставени на пейката, където Петър Хубчев имаше редица атакуващи опции.

ЦСКА беше без защитника си Раул Албентоса, а в предни позиции червените разчитаха на Али Соу и новото попълнение Стефано Белтраме зад него.

През първата част двата отбора не успяха да отправят нито един точен удар. Най-добрите положения бяха в първите шест минути, когато сини и червени си размениха по една опасност.

© LAP.BG

Първо в петата минута след статично положение топката за малко да изненада вратаря на ЦСКА Густаво Бусато, който реши да не рискува и изби в корнер.

Само минута по-късно Евандро се озова на добра позиция около вратата на „Левски“ и стреля, но ударът му беше неточен.

Проблемите за треньора на „Левски“ Хубчев се увеличиха в осмата минута, когато трябваше да прави и принудителна смяна. Носът на Мартин Райнов беше счупен след сблъсък с Евандро и опорният халф на сините не успя да продължи мача.

След 20-ата миута и нервите на игрището се увеличиха, като фауловете зачестиха за сметка на качествените изпълнения. Това доведе и до изгонване на помощник-треньора на ЦСКА Добромир Митов за невъздържани реакции към реферите.

© LAP.BG

Това се случи, след като топката срещна ръката на Живков Миланов при опит за центриране на Брадли Мазику, но реферът Георги Кабакоов прецени, че фаул няма.

В самия край на първата част „Левски“ имаше нов изгоден шанс, но Паулиньо стреля неточно.

След почивката темпото се увеличи драстично, като атаките към двете врати следваха една след друга. Още в 47-ата минута ЦСКА удари греда след изстрел на Евандро. Бразилецът беше изпуснат от защитата в синьо, но изстрелът му срещна страничния стълб.

© LAP.BG

Първият точен удар за червените беше в 49-ата минута, когато Белтраме се озова зад защитата, но реши да стреля технично с десния крак и не затрудни Милан Миятович.

Това обаче само стимулира „Левски“, който в следващите минути стана много по-опасен. В 55-ата минута без подготовка и от над 30 метра Хали Тиам реши да стреля. Ударът му не беше силен, но затрудни Густаво Бусато, който показа колебания, но все пак извади в корнер.

Най-добрата ситуация за сините дойде в 66-ата минута. Тогава капитанът Живко Миланов изпълни технично пряк свободен удар, но Бусато прояви рефлекс и спаси.

© LAP.BG

Четвърт час преди края „Левски“ остана с човек по-малко. Нуно Рейш, който вече имаше жълт картон, влезе опасно в краката на Вив Соломон-Отабор и беше изгонен от рефера Кабаков.

В заключителните минути гол не падна, като „Левски“ се прибра пред собствената си врата, а ЦСКА нямаше идея как да я превземе. След последния сигнал съдията Георги Кабаков показа и втори червен картон, този път за капитана на ЦСКА Петър Занев, който иронично го аплодираше и претендираше, че последният сигнал е даден по-рано.