"Берое" и "Левски" се препънаха взаимно, Камбуров отново вкара

Архивна снимка от първия мач между двата отбора

© LAP.BG

Берое“ и „Левски“ не излъчиха победител в едно от дербитата за кръга в първенството. Двата отбора завършиха 1:1 в Стара Загора в мач, в който преобладаваше битката на терена.

В центъра на вниманието беше Мартин Камбуров. С гола си в края на първата част нападателят на „Берое“ вече има 21 попадения срещу „Левски“. За сините се разписа Наджъл Робърта в началото на второто полувреме.

Равенството е във вреда и на двата тима. След 18 кръга „Левски“ има 39 точки, като изостава с шест от водача „Лудогорец“, който в неделя гостува на ЦСКА. „Берое“ изпадна от първата шестица след днешните двубои и отборът от Стара Загора е осми с 25 точки.

Хали Тиам нанесе първия точен удар с изпълнение извън наказателното поле. След положението полузащитникът на „Левски“ се сблъска с Ибрахима Конте, което създаде напрежение около тъчлинията.

„Берое“ опита да застраши вратата на сините, като насити наказателното поле с играчи при статичните положения. В средата на първата част Иван Бандаловски засече центриране отдясно, като ударът му мина встрани.

Минута преди края на полувремето Камбуров вкара дежурния си гол срещу „Левски“. Нападателят засече с глава центриране отляво.

„Берое“ влезе силно и във втората част, когато удар на Рубен Бригито затрудни Милан Миятович. „Левски“ се върна в мача в 53-ата минута след грешка в защитата на домакините. Бандалонски не се ориентира добре, Дени Алар стреля, а Робърта беше най-съобразителен и направи добавка.

До края най-доброто положение беше удар от фаул на капитана на „Левски“ Живко Миланов, но бранителят не намери целта.