Григор Димитров ще играе срещу Федерер във финала в Ротердам

© Reuters

Световният №1 Роджър Федерер е съперникът на Григор Димитров във финала в турнира от сериите АТП 500 в Ротердам. Швейцарецът, който в петък се върна на върха в световната ранглиста победи Андреас Сепи на полуфиналите в два сета.

Маестрото се нуждаеше само от 1.26 часа, за да се справи с италианеца – 6:3, 7:6 (3). Федерер записа девет аса срещу седем за съперника му. Първият сет беше оспорван, въпреки резултата. До четвъртия гейм двамата размениха по един гейм, но след това Федерер вдигна темпото и още два пъти спечели подаването на Сепи.

Първият сет завърши за 38 минути, а втората част беше много по-оспорвана. Сепи започна да играе по-агресивно и не допусна сериозни спадове в играта си. Той стигна до тайбрек и въпреки че реализира мини пробив загуби. Федерер беше по-концентриран в решаващите моменти и даде само три точки на съперника си.

Финалният двубой в Ротердам е утре от 16.30 часа. Швейцарецът ще преследва трета титла в Холандия след 2005 и 2012 година. Той има и един загубен финал в Ротердам през 2001 г., когато отстъпи в три сета на Никола Ескюде.

Григор Димитров все още няма победа срещу носителя на 20 титли от Големия шлем. Българският тенисист е играл шест пъти срещу Федерер, а за последно двамата се изправиха един срещу друг в „Уимбълдън“ през миналото лято, когато Маестрото спечели в три сета.

Димитров се класира за финала след само десет гейма игра срещу Давид Гофен. Белгиецът се отказа, след като неволно прати топката в окото си при опит за минаващ удар.