"Шапекоенсе" дебютира в Копа Либертадорес с емоционална победа

Бразилският Шашекоенсе се наложи с 2:1 срещу Сулия във Венецуела

Бразилският „Шашекоенсе“ се наложи с 2:1 срещу „Сулия“ във Венецуела

Reuters

„Шапекоенсе“ направи успешен и емоционален дебют в Копа Либертадорес. Бразилският отбор се наложи с 2:1 срещу венецуелския „Сулия“ като гост в най-силния клубен турнир в Южна Америка.

За клуба от Шапеко това беше първият международен мач след трагедията от ноември. В края на миналата година самолетът, с който отборът пътуваше за първия мач от финала с „Атлетико насионал“ в Копа Судамерикана, се разби. Тогава загинаха 71 от 77 души на борда, включително и 19 футболисти.

Сред оцелелите са трима играчи – вратарят Джаксон Фолман, защитникът Нето и крилото Алан Рушел. Последните двама бяха в групата за мача във Венецуела.

В Маракаибо „Шапекоенсе“ беше посрещнат приятелски от публиката.

Бразилците бяха по-дейни в началото и след няколко пропуска се стигна до гола. В 33-ата минута Рейналдо вкара историческия първи гол за „Шапекоенсе“ в надпреварата.

В 69-ата минута Антонио удвои преднината на гостите. Аранго намали в 78-ата, но домакините не успяха да стигнат до изравняване.

Шапекоенсе дебютира в Копа Либертадорес с емоционална победа

Нилтиньо от гостите срещу Даниел Ривийо от „Сулия“

Reuters

Участието в Копа Либертадорес е поредната голяма стъпка в развитието на „Шапекоенсе“. Отборът се изкачи за пет години от четвъртото ниво на бразилския футбол до елита, като миналата есен стигна финала във втория по сила турнир на континента.

След самолетната трагедия отборът беше обявен за шампион в Копа Судамерикана по предложение на съперника му „Атлетико насионал“.