Волейболният "Монтана" остана единственият представител на Суперлигата в Европа

Волейболният Монтана остана единственият представител на Суперлигата в Европа

© LAP.bg

Монтана“ остана единственият представител на мъжкото волейболно първенство в евротурнирите. Воденият от Даниел Пеев състав победи с 3:2 (27:29, 25:17, 25:20, 20:25, 16:14) „Апоел“ (Фар Шаба) и стигна осминафиналите в третия по сила турнир – „Чалъндж къп“.

Следващият съперник на „Монтана“ ще е гръцкият „Фойникас“ (Сирос), в чийто отбор е диагоналът Боян Йорданов.

В първата среща в Израел „Монтана“ спечели с 3:1. Сега най-резултатен стана Аспарух Аспарухов с 20 точки, Кирил Клетс добави 18, а Иван Латунов завърши с 14.

Първият гейм беше много оспорван и премина при размяна на водачеството. В края „Апоел“ стигна до 29:27. В следващите два „Монтана“ игра по-добре и направи обрат, с което подпечата класирането си.

Пеев направи няколко промени в четвъртата част и отборът от Израел се възползва, за да изравни. В тайбрека „Монтана“ изоставаше при 7:10, но успя да се вдигне и след 16:14 спечели двубоя.

Другите български отбори в евротурнирите – „Нефтохимик“, ЦСКА и „Левски“, отпаднаха. В Шампионската лига при жените участва „Марица“.