"Славия" победи "Верея" и се отдалечи от изпадащите

Белите демонстрираха добра игра в атака и засулжено се поздравиха с успеха

[LAP.bg]

„Славия“ записа победа с 3:1 над „Верея“ в мач от 9-ия кръг на Първа лига, който се игра на Националния стадион „Васил Левски“.

За домакините се отличи Божидар Васев, който вкара две попадения, а още едно добави Иван Минчев. Почетното попадение за старозагорци бе дело на Амаду Сукуна.

С успеха си белите се отдалечиха от зоната на изпадащите и изпревариха днешния си съперник в подреждането. Двата тима са на 10-о и 11-о място с по 10 точки, като столичани имат по-добра голова разлика. Първият под чертата на изпадащите е на пет точки.

Първият гол в двубоя падна в 19-ата минута и бе изключително красив. Мартин Станкев демонстрира отлична техника и центрира отдясно, топката попадна в Янис Карабельов, който с пета пусна към Иван Минчев, а той със страхотен прехвърлящ удар матира стража на „Верея“.

Две минути по-късно Божидар Васев удвои резултата. Той получи кълбото отдясно и опита нещо като центриране по тревата, но топката мина покрай Владимир Зафиров и влетя в десния ъгъл на вратата на гостите. В 25-ата минута гостите се върнаха в мача, с гол на Амаду Сукуна, който получ хубава асистенция от Момчил Цветанов.

Този гол амбицира „Верея“, но белите успяха да удържат преднината си до почивката с организирана игра и малко късмет. Второто полувреме също започна с натиск на старозагорци. Педро Еуженио центрира добре в 50-ата минута към Васил Калоянов, но Марио Кирев излезе навреме и предотврати опасността.

В 63-ата минута „Славия“ отвърна с изстрел на Валери Домовчийски, но той не представлява проблем за стража на гостите Иван Караджов. В 69-ата минута Васев вкара втория си гол след хубава асистенция на един от най-активните в двубоя – Карабельов.